Uspat nebo probudit

 

V poslední době si dost často kladu otázku „ Co si vlastně víc přejeme? Aby naše tělo spalo a necítilo nebo aby se probudilo a bylo živé a plné radosti?“ Díky své práci mám krásný pohled na tuto otázku z různých směrů.

Každý máme jiné přání

Dopoledne jsem zdravotní sestra a tisknu spoustu receptů plných léků na spaní, na bolest, na uklidnění…a odpoledne jsem ve spojení s lidmi, kteří se snaží vystoupit ze své komfortní zóny, pochopit proč se jim některé situace v životě stále opakují.

Dopoledne přijde žena a prosí o léky na spaní, stěžuje si na neustále stresy v práci nebo doma. Má pocit, že ji nikdo nerozumí, partnerství nefunguje. Je celá vyčerpaná a ne a ne usnout.Často se opakuje věta „ Jen jedno balení, chci to mít doma kdyby náhodou….“.Je to ale začarovaný kruh. Na každý lék si tělo zvykne a potřebuje jiný, silnější. Tělo se začne postupně otupovat, přestane nám dávat zpětnou vazbu na naše prožitky. Ovšem stresu ani práce není míň, trauma nezmizí mávnutím kouzelného proutku.
Odpoledne přijde žena a řekne „ráda bych probudila svoje tělo“.Je plná obav, neví co ji čeká, ale našla odvahu své zranění pojmenovat. Zkusit spát bez léků.

Já se také rozhodovala

Když jsem před pár lety řešila těžkou životní situaci,http://dotekjakolek.cz/muj-pribeh/ první co mi bylo nabídnuto, byly léky na uklidnění. Zkusila jsem je, ale po 3 dnech jsem věděla, že toto moje cesta není. Moje tělo reagovalo přesně naopak, obrovský neklid. Nedokázala jsem sedět, chodila jsem po pokoji sem a tam. Paní doktorka mě uklidňovala, že se to změní, tělo si zvykne a přijde ten vytoužený klid.Já ale tušila, že ten klid nebude ten, který já očekávám. Léky vysadila a začala brouzdat na internetu a právě v té době objevila stránky vědomé práce s tělem. Objednala jsem se na první sezení, následně na první masáž a po pár týdnech začala zažívat vnitřní klid. Začala jsem dobře spát, bez léků. Přála jsem si poznat sama sebe více, přihlásila jsem se na první výcvik celostní smyslné masáže a následně na další výcviky. Dnes už je to 4 roky a nelituji žádné minuty, které jsem věnovala tomuto poznání.Nebyly to jen chvíle příjemné.Postupně se odlupovala jedna slupka za druhou a já hodně plakala. Ovšem byl to pláč léčivý. Nikdy jsem se nevrátila k myšlence vzít si léky.

Každý z nás máme nějakou 13.komnatu, nějaké trauma či zranění.Každý z nás si může vybrat cestu, kterou se vydá.

Léky naše těla uspávají a někomu se to může líbit. Odpojí se od vlastního prožívání a signály těla přestane vnímat.

V čem je práce s tělem krásná?

Při práci s tělem se učíme dát potřebnou pozornost sami sobě, naučit se sebelásky, vnímat hodnotu vlastního já. Pochopit co nám naše tělo říká.

Útěk není výhra

Před problémy můžeme odjet na druhou stranu zeměkoule, ale sebe sama vezeme sebou. Naše bolesti, zranění jedou s námi. Někdy si klademe otázku „Proč zase ta stejná situace nebo ten stejný partner, proč zrovna já?“Někdy, ale v těch nejtěžších nebo nejbolestivějších situacích je pro nás největší síla. Je potřeba to jen správně uchopit.

„Zdraví, nemocní“

Často se setkávám s lidmi, kteří mají výsledky všech testů v pořádku, přesto se cítí unavení, bolí je hlava nebo záda a nemohou žít plnohodnotný život.Jejich hlava je přeplněná informacemi a oni  nedokážou relaxovat.

Nejsme roboti

Odpočinek je podle mého názoru pro naše těla klíčový. Nejsme roboti co dokážou pracovat 24 hodin denně.Zejména ženy, které pochopily svoji cykličnost a naučily se střídat aktivitu s odpočinkem v souladu se svým cyklem mluví o obrovské úlevě. Stačí si dovolit pár dnů v měsíci odpočívat a vše hravě dohnat v následujícím týdnu.

Některé léky jsou nezbytné

Existuje samozřejmě celá řada léků nezbytných pro život a onemocnění, které potřebují kvalitní lékařskou pomoc.Tento článek věnuji hlavně těm „zdravím nemocným“, kteří jsou z pohledu lékařů zdraví, ale oni se tak necítí. Jejich život není naplněn radostí a láskou.

Mám přátele, kteří se věnují vědomé práci s tělem a každý z nás by mohl popsat desítky příběhů, kterým vaginální mapování, léčení jizev nebo celostní smyslná masáž změnily život.

I u zubaře může být pohoda

Znám i lékaře např. psychology, gynekology a dokonce i zubaře, kteří svým pacientům tyto nástroje doporučují jako doplňkovou terapii.Jeden můj kamarád chodí 1x týdně do zubní ambulance dělat klientům masáž dutin. Masíruje přímo v zubařském lehátku a zájem o tuto masáž je veliký. Krásné je, že klienti se hned objednávají na další masáž.Sami by možná nepřišli, ale to že jim to doporučila jejich zubařka bylo skvělé. Dostali možnost si to vyzkoušet a sami se rozhodnout, zda li chtějí pokračovat.A hlavně dostali možnost zažít na zubařském křesle nezapomenutelný hluboký zážitek ponořit se do hlubin vlastního já.Krásně se zrelaxovat na místě kde si to většina z nás dokáže jen stěží představit.

Všechno má své kouzlo

Já už jsem na sobě vyzkoušela všechny tyto nástroje a každý má své kouzlo, každý mě posunul o kousek dál.Každý dotek byl správně načasovaný, tak aby probudil tu správnou buňku v mém těle.Dnes můžu říct, že se umím radovat z maličkostí, strávit den sama se sebou a prožít každou minutu.
Od doby kdy jsem začala poznávat své tělo se hodně změnil okruh mých přátel.Nějak sami se vytratili ti, kteří mi jen brali energii, neustále si stěžovali a nic neměnili.

S opravdovými přáteli je to jednodušší

Dnes jsem obklopena přáteli, kteří umí se mnou mlčet a naopak promluvit ve chvíli kdy je to potřeba. Umí mě povzbudit a udržovat v přítomnosti. Nehledat chyby v minulosti, ale spíše z těch situací čerpat sílu a lásku.

Děkuji všem, kteří jdou moji cestu se mnou a přeji odvahu všem, kteří cítí, že potřebují změnu.

Proč to nezkusit?

Účinky léků většinou pocítíte hned, u práci s dotekem je to cesta delší, ale každopádně zajímavější a uzdravující.Každý den si můžeme udělat svůj malý svátek, radovat se z okamžiku, z úplné maličkosti.Tak proč to nezkusit.

Jaký je váš pohled?

V jednom článku Petra Casanovy jsem četla, že na sklenici naplněnou z poloviny se můžeme dívat dvěma pohledy. Někdo vidí sklenici na půl prázdnou a jiný na půl plnou.

A co vy, jaký máte pohled na sklenici?

Přidat element

Provázím ženy i muže světem intimity. Metoda vaginálního mapování,léčení jizev nebo celostní smyslná masáž jsou nástroje, kterými pomáhám lidem najít hodnotu svého vlastního já a probudit je k radosti. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.