Co se stane když se pupeční šňůra „zapomene“ přestřihnout aneb příběh z vaginálního mapování :)

Každé mapování je jedinečné

Zažila jsem už několik mapování. To, o které se s vámi chci podělit bylo páté v pořadí a bylo pro mě velmi důležité . Neznamená to, že ty předešlé by byly zbytečné, právě naopak. S každým mapováním odložíme část nákladu z pomyslného batůžku, který sebou denně nosíme.
Žádný“ náklad“ už se nevrací zpět.

Pod každou slupkou může být další slupka a někdy to opravdu chvilku trvá než dojdeme k té naší AHA slupce.

Když jsem si začala myslet, že „všechno “ vím 🙂

Mapování, o které se chci s vámi podělit proběhlo na výcviku, kde jsme se učili pokročilé techniky mapování a já se už považovala za „znalkyni svého těla“ a myslela si, že mě jen tak něco nerozhází.
Jak asi tušíte, život mi udělil lekci. Poslal mi zprávu, že jsem obyčejná žena, s radostmi i starostmi a že i v mým těle je ukryto ještě spoustu zpráv, které je potřeba si zvědomit, přijmout a propustit.

Má úžasná průvodkyně

Mapovala mě nádherná žena Petra Drahoňovská, která je životním příběhem také inspirací pro spoustu žen .
Petra od začátku respektovala všechna moje přání, byla nesmírně citlivá, po celou dobu vědomě přítomná a dala mi dostatek prostoru. Byla mi úžasnou průvodkyní po celou dobu mapování.
Přítomnost průvodkyně je na celé terapie to nejdůležitější.

Stačilo pár minut…

Po pár minutách mapování jsem ucítila takové zvláštní pálení, které jsem už znala , ale nevěděla kam to mám zařadit. Zůstávaly jsme stále v bodě kde toto pálení začalo a ono bylo víc a víc intenzivní.
Najednou jsem se podívala do očí své průvodkyně a vše mi naskočilo.
Byla jsem zpět na porodním sále a rodila svého prvního syna. Minutu za minutou jsem procházela celým porodem.Byl to neuvěřitelný zážitek plný bolesti i radosti zároveň.
Můj syn se narodil před 17-ti lety. Porod jsem měla rychlý a bez komplikací.

Přesto k jedné komplikaci došlo.

Pupeční šňůra nebyla doopravdy přestřižena. Moje fixace na něj byla veliká a to i přesto , že tři roky na to se narodil druhý syn. Nebyl tedy jedináčkem.Tlak na jeho výkon a dokonalost byl obrovský.

Každý tlak vytvářel jen protitlak

Ovšem čím více jsem tlačila, tím více on dělal pravý opak.
Nedovolovala jsem mu žít jeho vlastní život. Vždy jsem věděla lépe než on, co je pro něho dobré.

Úleva, šňůra je přestřižena

Během tohoto mapování jsme tuto pomyslnou pupeční šňůru přestřihli a já i on se poprvé svobodně nadechli.Vůbec mi nevadí, že jsem na tento zážitek čekala 17 let, hlavně , že přišel.

Začínáme spolu komunikovat jinak.

Dříve to bylo „ UDĚLEJ TO, PROTOŽE JE TO PRO TEBE DOBRÉ“ a nyní je to „ ZKUS TO A UVIDÍŠ, ZDA LI JE TO PRO TEBE DOBRÉ“.

A ještě jeden důležitý moment o dosahu mapování.

Když jsem po skončení mapování přišla na pokoj, měla jsem od syna několik zmeškaných volání. Chtěl mi říct, že se mu udělalo najednou slabo, že ho bolí celé tělo a musí si lehnout. Chvilku se prospal a bylo po nemoci.

Zázraky se dějí 🙂

Ať se mezi nebem a zemí děje cokoli, ať je to možné nebo nemožné, my jsme tento zázrak znovuzrození prožili oba, ve stejný čas, jen 100 km od sebe.

Co to vlastně je vaginální mapování

Pro ty, kdo dočetli až sem a stále neví co to vaginální mapování je, přikládám video, kde Denisa Říha Palečková vše detailně popisuje. Denisa je úžasná žena a já jsem vděčná, že jsem se mapování mohla učit právě od ní. Naučila mě přistupovat ke klientkám s pokorou a respektem. Každá žena a každé mapování je jedinečné a neopakovatelné.

zdroj: www.youtube.com

autorka: Denisa Říha Palečková

Říká se, že každou terapií neléčíme jen sebe, ale až 7 generací zpět a 7 generací dopředu.
Já si uvědomuji hloubku této metody a je mi ctí být průvodkyní každé ženě, která se rozhodla ve svém životě něco změnit.

Provázím ženy i muže světem intimity. Metoda vaginálního mapování,léčení jizev nebo celostní smyslná masáž jsou nástroje, kterými pomáhám lidem najít hodnotu svého vlastního já a probudit je k radosti. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 1. Lucie napsal:

  Tu větu ZKUS TO A UVIDÍŠ, JESTLI JE TO PRO TEBE DOBRÉ si musím zapamatovat! Je tak dokonalá! Díky

 2. Eliška Reine napsal:

  Dobrý den. Dovolte mi reakci.
  Nepřestřižení pupeční šňůry není komplikace. Naopak. Přestřižení je podle mého názoru nepřirozený zákrok, který odděluje miminko bez jeho dovolení od jeho „druhé půlky“, která k němu od začátku patřila. K oddělení by mělo dojít přirozeně (Lotosový porod).

  Pochopitelně ale záleží na tom, jaké máte přesvědčení. Pokud pro vás bylo přestřižení pupeční šňůry důležité jako pomyslné „vypuštění“ miminka do světa, chápu to. Nemělo by to být ale uváděno jako komplikace. To by mohlo být pro maminky, které o lotosovém porodu přemýšlejí, dezinformační, matoucí.

  Děkuji za pochopení.

  • juttnerova@lufi.cz napsal:

   Dobrý den,
   děkuji Vám za vaši reakci. Ano, máte pravdu v mém článku se jednalo o pomyslné přestřižení pupeční šňůry.Pravdou je, že jsem to v článku nezmínila.Po tomto článku jsem dostala spoustu reakcí, zatím jsem nenarazila na nepochopení či matení.Je ovšem pravda, že bych měla více popsat přínos vaginálního mapování a toto pomyslné přestřižení zdůraznit. Klientkami vaginálního mapování jsou i ženy co rodily doma nebo zvolily alternativní metody. To, že se žena rozhodne pro jakýkoli průběh porodu neznamená, že se může v jejím životě objevit nespokojenost nebo jakýkoli druh zamrznutí, který ženě nedovoluje žít v plné síle a radosti. Žena, která se stane maminkou nepřestává být ženou a právě o tom je můj článek.Přílišná fixace na dítě může být zdrojem různých problémů ať už pro dítě nebo maminku nebo i celou rodinu.Úžasné, ale je, že dnes máme každá svobodnou volbu rozhodnout se jak se svým životem naložíme a jaké metody k tomu využijeme.
   Moc vám za tuto reakci děkuji. V nejbližší době napíšu článek, kde toto téma rozvinu a více vysvětlím. Máte pravdu, že výklad může být různý a může být i matoucí.
   Je krásné, že vedete ženy k jinému pohledu na porod než je klasický postup v neosobních porodnicích.
   Přeji vám krásné jarní dny
   Katka Juttnerová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.