Co to je AHA moment a proč je pro nás tak důležitý

Moje první cesta do neznáma

Když jsem se přihlásila na svůj první kurz celostní smyslné masáže neměla jsem moc představu co to vlastně je. Když jsem si do vyhledávače zadávala slovo Tantra , měla jsem často dojem, že se jedná o erotickou masáž. Často jsem pochybovala, zdali jsem vypůjčené peníze dobře investovala. Měla jsem výčitky, že jsem měla raději koupit něco dětem nebo do bytu. Kurz trval 10 dnů a bylo to poprvé kdy jsem děti na takto dlouhou dobu opouštěla. Některé kamarádky mi říkaly, že to není rozumné a já odjížděla se smíšenými pocity. Bylo to asi dva roky po smrti mého manžela a já se musela spolehnout na babičky. Celou cestu jsem probrečela, ale cítila jsem, že dělám dobře. Hlava sice velela „vrať se domů, ale moje srdce říkalo „jeď dál“.

Když jsem dorazila na místo, zjistila jsem , že nás bude 100 účastníků, byl to šok. Rozhodla jsem se, že nikomu neřeknu svůj příběh. Styděla jsem se říct, že jsem vdova. První večer nás rozdělili do skupinek a každý měl říct proč přijel a co chce změnit. Když přišla řada na mě, začala jsem plakat tak silně, že jsem nebyla schopna mluvit. Přišel ke mně muž, objal mě a řekl: „ To je v pořádku, až budeš chtít můžeš nám všechno říct, teď klidně mlč a plakej“.Já na něho pohlédla a v jeho očích jsem ucítila klid a já si najednou uvědomila, že můžu, ale nemusím.

Můj první AHA moment

Můj první AHA moment a hned obrovská úleva : Můžu, ale nemusím. Bylo to tak osvobozující. Od té doby, vždy když nevím kudy kam, zastavím se, zhluboka se nadechnu a řeknu si Kači, můžeš to udělat teď, ale nemusíš. Je v pořádku, že teď nemáš sílu nebo chuť.

Běžel den za dnem a naši úžasní učitelé Denisa Říha Palečková a Richard Vojík / k nim se určitě vrátím v některém z mých dalších článků/, nás citlivě prováděli různými cvičeními a odlupovali slupku po slupce z našich strnulých těl.Někdy uprostřed kurzu jsme měli ukázku celostní smyslné masáže muže. Byl to velmi hluboký zážitek. Spousta účastníků bylo nadšených, ovšem já opět plakala.

Můj druhý AHA moment

Najednou jsem si intenzivně uvědomila co mě celý život trápilo a já to úplně potlačila.

Vyrůstala jsem bez otce a přijala tento vzorec, tak je to v pořádku, je to normální a já muže nepotřebuji. Smrt mého muže bylo vlastně opakování stejné situace. Muži prostě odcházejí. Není dobré na ně spoléhat, ani k nim vzhlížet, protože oni si to nezaslouží, stejně mě opustí.

Rozhodla jsem se, že mě žádný muž masírovat nebude. Richard Vojík, náš učitel mi tenkrát řekl: „Mám pro tebe muže, kterého se nemusíš bát. Postavil mě před něho a on se mi dlouho díval do očí. Mě tekly slzy, bála jsem se, na druhou stranu jsem ale cítila bezpečí.

Byla jsem najednou malá holčička co touží po pohlazení, po obejmutí . Masáž byla nádherná, on respektoval moje hranice, naslouchal mému tělu a celou dobu mi opakoval, budeme dělat jen to co chceš a nemusíš vůbec nic.Zažila jsem pocit neskutečné úlevy a beze slova dlouho vychutnávala pocit bezpečné mužské náruče.

Hurá,zvládla jsem to

Po 10 dnech odjížděla úplně jiná Katka. Začala jsem znovu stavět svoje sebevědomí. Můj život nabral úplně jiný směr. Přestala jsem se stydět za to, že pláču. Postupně jsem se začala dostávat z role oběti.

Každý má své anděle

Tenkrát se ukázalo, že moji andělé při mně stojí a když člověk opravdu chce, vesmír to slyší♥

Měla jsem štěstí, že v Brně zrovna vznikalo centrum Cesty integrity a já měla možnost tam začít masírovat. Přicházeli první klienti a já zjistila, že každý má svůj příběh, každý má svou 13 komnatu.Já pocítila najednou obrovskou vděčnost za svoji odvahu a zároveň pokoru, před každým příběhem, před každým klientem.

Abychom se posunuli, je třeba vystoupit ze svého pohodlí

Dnes už vím, že aby se mi ukázal můj AHA moment, který mě posune v mém životě dál, musím vystoupit ze své komfortní zóny. Je to proto, že v naší komfortní zóně se cítíme bezpečně. Nejsme třeba spokojení, ale známe ten pocit, to místo a co je mimo tuto zónu nevíme. Proto se toho bojíme.

Já jsem vděčná a hrdá na sebe, že jsem to dokázala. Postupně přicházelo spoustu dalších AHA momentů, ale já už se jich nebála. Každý mě posunul ke štěstí, radosti a spokojenosti.

Třeba i vy někdy vyzkoušíte jeden z nástrojů, které při své práci využívám, třeba to bude vaginální mapování nebo léčení jizev nebo celostní smyslná masáž. Každý nástroj má své kouzlo. Důležité je vědět, že jste to vy kdo určujete průběh terapie a že můžete, ale nemusíte.

Provázím ženy i muže světem intimity. Metoda vaginálního mapování,léčení jizev nebo celostní smyslná masáž jsou nástroje, kterými pomáhám lidem najít hodnotu svého vlastního já a probudit je k radosti. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.